Katalog
Ładowanie...
Nie wiem czy można powiedzieć, ze jest to miód smaczny, natomiast współczesnemu konsumentowi z całą pewnością wyda się dziwaczny, zagadkowy i w jakimś stopniu uwodzący. W czasach pradawnych, miód ze słowiańskich wrzosowisk ceniono wyjątkowo wysoko, a mamy zatem do czynienia z produktem bardzo klasycznym i bardzo polskim. Jak miód wrzosowy wygląda z bliska? Po pierwsze kolor - paskudny, ciemno-brunatny. Po drugie zapach - ponury, magiczny, kwiatowo-kwaśno-bagienny. Po trzecie konsystencja - silnie galaretowata (jak skrzyżowanie żelków ze zwyczajnym miodem). Po czwarte smak - agresywny, barbarzyński, wyrazisty, podobny "całkiem do niczego".
Każdego, kto interesuje się miodami w sposób bardziej systematyczny zachęcam. Warto spróbować choćby po to, aby wiedzieć...
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Bardzo jasny, błyskawicznie krystalizuje. Słój miodu rzepakowego można łatwo pomylić ze słojem smalcu .
Podobno pomaga w chorobach nerek i w ogóle jest zdrowy jak nie wiem co.
Delikatny, dość słodki (jak na miód ), o lekko kwiatowym aromacie.
Fachowcy twierdzą, że to najdoskonalszy miód deserowy w Europie.
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Jest ciemny, pachnie nie jak miód, agresywnie, intensywnie ... no dziwnie. Kolor prawie czarny, wyrazisty, raczej wytrawny smak, dobroczynne działanie na układ sercowo-naczyniowy. Bez wątpienia to produkt dla dorosłego, wyrobionego miodożercy. Jako jedyny ze wszystkich polskich miodów krystalizuje się wytrącając dwie warstwy: duże kryształy i frakcję płynną.
Smakuje tym, którzy za nim przepadają.
Zwłaszcza z czarnym chlebem i mlekiem.
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Miód ze spadzi iglastej jest zjawiskiem wyjątkowym: szary, zgniło brązowy, zielonkawy, generalnie bardzo brzydki. Aromat niepokojący, nietypowy, żywiczny, przywodzi na myśl dojrzałe mango, "szyszki do kąpieli", terpentynę ... . Jego własności lecznicze są już legendarne. Szczególnie dobrze nadaje sie dla alergików i osob cierpiących na obniżenie ogólnej odporności organizmu. Jest drogi, ale spróbować go warto.
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Miód z kwiatów lipy jest znany dzięki swoim walorom leczniczym, odżywczym oraz wysokiej aktywności bakteriobójczej. Stosuje się go powszechnie jako najlepszy środek przy przeziębieniu, grypie i schorzeniach dróg oddechowych. Działa przeciwgorączkowo i przeciwkaszlowo, jest polecany w chorobach serca i układu krążenia. Jego spożywanie sprawdza się w leczeniu schorzeń układu nerwowego, nerwic, stresu i bezsenności. Miód lipowy można przyjmować po rozpuszczeniu w ciepłym naparze z kwiatów lipy, owocu maliny lub z sokiem z cytryny.
Miód znany powszechnie. Zapewnie najbardziej popularny i lubiany miód gatunkowy w Polsce. Odpowiedni szczególnie dla dzieci, jako słodzik do herbaty i w ogóle do opychania się (choć bardzo słodki, więc nie należy przesadzać z ilością). Prosty w odbiorze, aromatyczny, o pięknej złotej barwie i uroczej płynnej konsystencji. Smakowity i już.
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Kolor subtelny, delikatny . Smak prowokujący, niekoniecznie słodki... raczej lekko kwaśny. Zapach kwiatowej wiosennej łąki , rześki, nęcący. Doskonały o poranku, jako dodatek do pieczywa i wieczorem do kąpieli.
Osobiście bardzo go sobie cenię, bo lubię.
Cena do ustalenia telefonicznie
Pojemność słoika - 1100g
Tyle o miodach słowami jednego z klientów miodożerców pozwoliłem sobie je zacytować - są fantastyczne.